ارتباط با شهردار
ارتباط با شهردار
Menu
EN

اخبار

زنده گيري و كنترل جمعيت حیوانات بلاصاحب از سطح شهر زنجان به صورت روزانه انجام مي پذيرد.
alikhani alikhani
/ دسته ها: اخبار

زنده گيري و كنترل جمعيت حیوانات بلاصاحب از سطح شهر زنجان به صورت روزانه انجام مي پذيرد.

نجفي سرپرست سازمان مديريت پسماند شهرداري زنجان در رابطه با موضوع زنده گيري و كنترل جمعيت حيوانات بلاصاحب از سطح شهر بيان كرد: اكيپ جمع آوري و كنترل جمعيت حيوانات بلاصاحب شهرداری زنجان شامل يك دستگاه مزدا دو كابين و سه نفر نيروي انساني می­باشد که زیر نظر سازمان مدیریت پسماند شهرداری زنجان اقدام به گشت در سطح شهر نموده و نسبت به جمع آوری حیوانات ولگرد اقدام می­نماید ولیکن درصورت تماس های مردمي از طريق سامانه 137 در محل حاضر و در خصوص زنده گيري با اسلحه بيهوشي و یا کچر (مهار سگ) اقدام مي نمايد. در مراحل بعدی حيوانات به محل نگه داري (قره داغ) منتقل و طي هماهنگي و همكاري­های صورت گرفته با سازمان دامپزشكي اقدام به طی مراحل معاینه، غربالگري، واكسيناسيون و انگل زدايي می­نماید.

وي افزود: در صورت سالم بودن سگ‌های زنده گیری شده برای فعالیت‌هایی همچون سگ گله و سگ نگهبان استفاده و به متقاضیان واجد شرایط و صلاحیت دار با اخذ تعهدنامه و طی مراحل قانونی واگذار می­گردد؛ شایان ذکر است به دلیل هزینه بالای عقیم سازی فقط سگ های گله ( زندگی در محیط باز ) عقیم می­گردند. در نهایت اگر سگ‌هایی دارای بیماری تشخیص داده شوند شهرداری براساس بند ح ماده 7 دستورالعمل کنترل جمعیت سگ های ولگرد این اجازه را دارد که با روش مرگ با ترحم حیوان را معدوم نماید.

نجفي اضافه نمود: بر این اساس تعداد 560  قلاده سگ ولگرد از ابتدای سال تاکنون از سطح شهر جمع آوری گشته که از این تعداد 150 قلاده تحویل شهروندان متقاضی و باغداران، 350  قلاده سگ نيز به جهت نگهداري تحویل مجموعه پناهگاه سار و 20 قلاده سگ نیز به دلیل وجود بیماری و مشکل مرده و یا معدوم شده­ اند؛ همچنین تعداد 40 قلاده سگ نيز در حال حاضر در ايستگاه موقت شهرداري (قره داغ) ساماندهي مي­گردد.

شایان ذکر است در فصول پاییز و زمستان به دلیل عدم مراجعه باغداران و کشاورزان به باغ و مزرعه خود و عدم رسیدگی به سگ­های گله و نگهبان و همچنین کاهش گشت و گذارهای شهروندان به خارج از شهر در این فصول، منجر به ورود حیوان به حواشی و سطح شهر جهت رفع گرسنگی خود می­گردد؛ از دیگر دلایل افزایش جمعیت آن در شهر وجود روستاهایی در اطراف شهر می­باشد که به دلیل مسافت کوتاه تا شهر حیوان وارد شهر می­شود.

لازمه حمایت از حقوق حیوانات، آموزش‌های صحیح و مناسب به شهروندان در جهت صیانت از حقوق اخلاقی و قانونی حیوانات می­باشد و هر شهروند باید پیش از برعهده گرفتن سرپرستی سگ یا هر حیوان دیگری مهارت‌ها و شیوه های نگهداری از آن را آموزش ببیند.

اميد است با همياري شهروندان عزیز، مجوزهای استاني، شوراي اسلامي شهر بتوانيم گامي در جهت احداث پناهگاه داراي امكانات مناسب تر براي حيوانات بلاصاحب برداريم.

مطلب قبلی آموزش مديريت پسماندها به دانش آموزان مدرسه شاهد مهديه
مطلب بعدی تقدير از پرسنل توسط سرپرست سازمان مديريت پسماند در آستانه سال نو
Print
155 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان