ارتباط با شهردار
ارتباط با شهردار
Menu
EN

اخبار

فاز اول اجرائي طرح تفكيك از مبدا پسماندهاي خشك شهري در شهرك هاي شمالي شهر زنجان آغاز گرديد.
SuperUser Account
/ دسته ها: اخبار

فاز اول اجرائي طرح تفكيك از مبدا پسماندهاي خشك شهري در شهرك هاي شمالي شهر زنجان آغاز گرديد.

فاز اول طرح تفكيك پسماندهاي خشك از مبدا پس از برگزاري مزايده و انعقاد قرارداد با انجمن آرامان زنگان  در شهريور ماه سالجاري آغاز گرديد.

در اين طرح كه در شهرك هاي شمالي زنجان اجرا خواهد شد، همزمان با جمع آوري پسماندهاي خشك توسط پيمانكار، آموزش و فرهنگ سازي براي شهروندان در قالب خانوارهاي مسكوني، مدارس، مساجد، ادارات و... نيز انجام مي گردد.

نجفي مديرعامل سازمان مديريت پسماند با بيان اين مطلب افزود پس از انجام تشريفات قانوني و برگزاري مزايده واگذاري امتياز طرح تفكيك از مبدا در شهرك هاي شمالي و انعقاد قرارداد با برنده مزايده انجمن آرامان زنگان، فعاليت اين انجمن در زمينه آموزش و فرهنگ سازي در راستاي كاهش توليد و تفكيك پسماندها از مبدا در منازل مسكوني، ادارات، مدارس، مساجد ، مراكز تجاري و نيز جمع آوري آن ها آغاز مي گردد.

جمع آوري پسماندها به دو شكل صورت مي گيرد. يكي جمع آوري از درب منازل و طي تماس شهروندان با شماره هاي اين انجمن و روش دوم تحويل پسماندهاي خشك در غرفه هاي بازيافت كه در محل هاي خروجي شهرك هاي شمالي جانمايي گرديده است. از ساير برنامه ها مي توان به توزيع سطل هاي تفكيك كاغذ، پلاستيك، فلز و نان خشك براي شهروندان، توزيع بروشور و كيسه هاي مخصوص پسماند خشك ، اهداي اقلام فرهنگي و تشويقي به شهروندان كه در جهت آشنايي بيشتر با طرح و ايجاد انگيزه در مشاركت ايشان صورت مي گيرد، همچنين سازماندهي چرخ دستي ها از ديگر برنامه هاي پيش بيني شده در اين طرح مي باشد.

برگزاري برنامه هاي متنوع جهت فرهنگ سازي و آموزش شهروندي در مساجد، مدارس، فرهنگسراها و...، فعاليت خيرخواهانه مانند اهداي ويلچر توسط پيمانكار كه از محل جمع آوري اين پسماندها تامين مي گردد، بخشي از برنامه هاي پيش بيني شده در اين طرح مي باشد.

مشاركت و همكار ي شهروندان گرامي و فهيم زنجاني در اين طرح بسيار حائز اهميت بوده و با توجه به اينكه سرانه توليد پسماند در شهر زنجان براي هر نفر حدودا 800 گرم در روز برآورد گرديده است كه با توجه به استاندارد هاي جهاني تقريبا دو برابر مي باشد و با توجه به معضلات بسيار زياد بهداشتي و محيط زيستي كه توليد روزافزون زباله بوجود مي آورد و هزينه هاي بالاي مديريت پسماند به خصوص در بخش جمع آوري و حمل آن ها، اجراي موفق طرح تفكيك از مبدا و همكاري شهروندان محترم كمك بسيار شاياني به در كاهش مخاطرات و هزينه ها را به دنبال خواهد داشت.

 


آدرس غرفه هاي بازيافت:

1-     شهرك كارمندان، بلوار مهدوي، ابتداي خيابان هفتم غربي

2-     ميدان كوهنورد، ابتداي جاده گاوازنگ

3-     ميدان شورا

4-     ورودي گلشهر كاظميه


سازمان مديريت پسماند:     21-33785520

انجمن آرامان زنگان  09363364306   و   09198429649

مطلب قبلی با خودروي جاروب خياباني مكانيزه معابر شهر زنجان رفت و روب مي گردد.
مطلب بعدی برگزاري مراسمي به مناسبت بازگشايي مدارس در هفته اول مهر
Print
103 رتبه بندی این مطلب:
5/0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان